„Savivaldybes jungiančios turizmo informacinės infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“

Atgal
Biudžetinė įstaiga Šiaulių miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais: viešąja įstaiga Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru, biudžetinėmis įstaigomis: Šiaulių, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų savivaldybių administracijomis, įgyvendina projektą „Savivaldybes jungiančios turizmo informacinės infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“.
 
Projekto tikslas – įrengti turizmo ženklinimo infrastruktūrą ir užtikrinti Šiaulių regiono turistų bei lankytojų informuotumą apie turizmo maršrutuose ir turizmo trasose esančias lankytinas vietas.
 
Šiaulių regiono mišrios prigimties turizmo objektų įvairovė didina ir turistų srautus, ir gaunamas pajamas, tačiau silpnai išplėtota turizmo infrastruktūra, mažai įrengtos informacinės infrastruktūros, kuri leistų apjungti regiono turizmo objektus į bendrus maršrutus ir trasas.
 
Įgyvendinant projektą iš viso bus įrengti 1404 ženklinimo infrastruktūros objektai. Joniškio rajone numatyta įrengti 81 ženklinimo infrastruktūros objektą: informaciniai kelio ženklai Nr. 628 „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“ – 43 vnt., Nr. 629 „Lankytinos vietos pavadinimas“ – 10 vnt., informaciniai stendai – 28 (iš jų: 6 regiono, 6 rajono ir 16 objekto).
 
Vieningo projektavimo ir dizaino informacinė turizmo objektų infrastruktūra padės Lietuvos ir užsienio turistams lengviau orientuotis turizmo trasose ir maršrutuose, suteiks daugiau informacijos apie patrauklias lankytinas vietas ir objektus. Projekto sprendiniai pradedami įgyvendinti nuo 2020 m. gegužės 4 d. Bendra projekto trukmė – 24 mėnesiai.
 
Projektas Nr. 05.4.1-LVPA-R-821-61-0002 „Savivaldybes jungiančios turizmo informacinės infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“ finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir projekte dalyvaujančių savivaldybių lėšų.
 
Daugiau informacijos: 8 426 52388, el. p.: info@visitjoniskis.lt .
 
Informacija parengė Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras

Tikslinama informacija stenduose

 

Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras vykdo projektą „Savivaldybes jungiančios turizmo informacinės infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“.

Joniškio rajono gyventojų ir svečių dėmesį pastaruoju metu patraukė gerai matomose, pravažiuojamose vietose pastatyti keliolika naujų informacinių stendų, pristatančių paveldo objektus Joniškio rajone ir Šiaulių regione. Be jų taip pat įrengtos specialios nuorodos–kelio ženklai į lankytinas vietas, į kurias nuorodų seniau nebuvo, ir informacinės lentelės prie pačių lankomų objektų. Pastačius informacinius stendus, pastebėta keletas klaidų, kurias imtasi taisyti. Darbus vykdančios UAB „Zona optima“ Ženklų ir infrastruktūros padalinio vadovės Justinos Prašmutienes teigimu: „Įmonė kiek įmanoma skubiau, atsižvelgus į gautas pastabas dėl informaciniuose stenduose neteisingai nurodytų lankytinų objektų pavadinimų, atstumų iki objekto, ištaisys klaidas. Tikimės, kad tai nesutrukdys turistams keliauti, ir rasti reikalingą informaciją.“

Tikimąsi, kad vieningo projektavimo ir dizaino informacinė turizmo objektų infrastruktūra padės Lietuvos ir užsienio turistams lengviau orientuotis turizmo trasose ir maršrutuose, suteiks daugiau informacijos apie patrauklias lankytinas vietas ir objektus.

 

Turistinius objektus rasti bus dar lengviau

Turistinius objektus rasti bus dar lengviau

Joniškio rajono gyventojų ir svečių dėmesį pastaruoju metu patraukė gerai matomose, pravažiuojamose vietose pastatyti keliolika naujų informacinių stendų, pristatančių paveldo objektus Joniškio rajone ir Šiaulių regione. Be jų taip pat įrengtos specialios nuorodos–kelio ženklai į lankytinas vietas, į kurias nuorodų seniau nebuvo, ir informacinės lentelės prie pačių lankomų objektų.

Loreta RIPSKYTĖ

Po šešis regiono ir rajono stendus

Šeši stendai su Šiaulių regiono ir šeši su Joniškio rajono lankomais objektais įrengti nuo Latvijos pusės esančioje degalinėje „Circle K“, nuo Šiaulių – prie kavinės „Forrest“ ties Vilkiaušio mišku, nuo Akmenės rajono pusės – Žagarės centre ir prie Žvelgaičio kalno, Joniškio autobusų stoties teritorijoje ir centre prie šeimos klinikos „Saulenė“.

Projekto Nr. 05.4.1-LVPA-R-821-61-0002 „Savivaldybes jungiančios turizmo informacinės infrastruktūros plėtra Šiaulių regione“, finansuojamo iš Europos regioninės plėtros fondo ir projekte dalyvaujančių savivaldybių lėšų“, tikslas yra įrengti turizmo ženklinimo infrastruktūrą ir užtikrinti Šiaulių regiono turistų bei lankytojų informuotumą apie turizmo maršrutuose ir trasose esančias lankytinas vietas. Pastebima, kad regiono mišrios prigimties turizmo objektų įvairovė didina keliautojų srautus, gaunamas pajamas, tačiau iki šiol dar silpnai išplėtota turizmo infrastruktūra, mažai informacinės infrastruktūros, kuri leistų apjungti regiono turizmo objektus į bendrus maršrutus ir trasas.

Pristatomi ryškiausi paveldo ir gamtos objektai

Joniškio rajonui skirtuose stenduose pristatomi: Joniškio sinagogų kompleksas ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Joniškio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia, Žagarės dvaro sodyba ir Žagarės regioninio parko lankytojų centras, Didžiosios Daunoravos dvaro sodyba, Gasčiūnų tradicinių amatų centras, Senosios Žagarės Šv. Petro ir Povilo bažnyčia, Mūšos Tyrelio pažintinis takas, Žagarės atodanga, Žagarės ozo pažintinis takas, Juodeikių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia.

Šiaulių regionui skirtuose stenduose tarp 21 objekto iš Joniškio rajono išskirti trys – jau minėti Joniškio sinagogų komopleksas ir Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Žagarės dvaro sodyba ir Mūšos tyrelio pažintinis takas.

Mažuosiuose objektų stendukuose žmonės gali pamatyti, kaip atrodo lankoma koplyčia, bažnyčia ar kitas statinys iš vidaus, nes aprašomoji informacija pateikta kartu su nuotraukomis.

Viso Šiaulių regiono didžiųjų stendų dizainas vienodas. Jų viršuje pavaizduota saulė yra kaip regiono atpažinimo ženklas, juk Šiauliai vadinami saulės miestu. O kiekvieno rajono turistiniams objektams skirti stendai papuošti būtent juo reprezentuojančiais ženklais. Joniškio rajonui pasirinkta vyšnia, kaip užuomina į Vyšnių festivalį.

Tikisi sudominti daugiau pravažiuojančių turistų

Iš viso pagal minimą projektą, kurį vykdo Šiaulių miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais: viešąja įstaiga Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru, biudžetinėmis įstaigomis: Šiaulių, Akmenės, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio rajonų savivaldybių administracijomis, apskrityje bus įrengti 1404 ženklinimo infrastruktūros objektai. Joniškio rajone pastatytas 81 toks objektas, iš kurių 43 yra informaciniai kelio ženklai Nr. 628 „Krypties rodyklė į lankytiną vietą“, 10 – kelio ženklų Nr. 629 „Lankytinos vietos pavadinimas“ ir 28 informaciniai stendai (6 regiono, 6 rajono ir 16 objekto). Nurodomos koplyčios, bažnyčios, kapinės, paminklai, amatų centrai, poilsiavietės, gamtos objektai.

Vieningo projektavimo ir dizaino informacinė turizmo objektų infrastruktūra padės Lietuvos ir užsienio turistams lengviau orientuotis turizmo trasose ir maršrutuose, suteiks daugiau informacijos apie patrauklias lankytinas vietas ir objektus.

„Mūsų tikslas buvo paženklinti lankytinus objektus, į kuriuos iki šiol nebuvo nuorodų. Sulaukdavome Šiaulių apskrities žydų bendruomenės klausimų, kada jos atsiras į Vilkiaušio miške esančią žydų genocido vietą. Dabar tai padaryta. Joniškio rajonas turtingas koplyčiomis, bet ir į daugelį jų nuorodų trūko. Džiaugiamės, kad privatus verslas „Circle K“ leido įrengti regiono ir rajono stendus savo teritorijoje, nes dalis turistų, keliautojų, vykstančių iš Rygos į Kryžių kalną tiesiog pravažiuoja Joniškį aplinkkeliu ir neužsuka. Tikimės, kad juos, sustojus degalinės aikštelėje, sudomins pateikta informacija ir turėsime daugiau turistinių objektų lankytojų“, – sako Joniškio turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Jurgita Bučinskienė.

Šiaulių regione bene pirmieji nuorodas pastatė kelmiškiai. Joniškio rajonas – antras.

Joniškio rajono savivaldybės administracijai tenkanti projekto vertės dalis 33 017,27 eurai (paramos suma – 4952,59 eurai).