Mūšos tyrelio pažintinis takas

Atgal

MŪŠOS TYRELIO PAŽINTINIS TAKAS

Unikaliame gamtos kampelyje – Mūšos tyrelio pelkėje – įrengtas  6,7 km  ilgiausias žinomas pelkėse esantis lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. Takas nutiestas išskirtinės vertės gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje. Čia įrengti informaciniai stendai pasakoja apie patį draustinį, jo augalijos ir gyvūnijos savitumus. Tako maršrute yra  įdomių istorinių stotelių: garsaus vienuolio Tėvo Stanislovo atnaujinta koplytėlė, žiemgalius menantis paslaptingais pagoniškais piešiniais išraižytas Tyrelio akmuo, kažkada čia buvusią partizanų stovyklavietę žymintis paminklinis akmuo. Ties taku telkšo vienintelis natūralus Joniškio rajone Miknaičių ežeras, kurio vaizdas papuošė „National Geographic“ specialaus leidinio apie Lietuvą viršelį. Mūšos tyrelio pelkę galima apžvelgti ir prie tako pradžios esančiame mediniame apžvalgos bokšte.
 
Paisant reikalavimų, takas gali būti lankomas ir savarankiškai.
 
Lankstinukas apie pažintinį taką
Video reportažas 1
Video reportažas 2 

Kaip atvykti? GPS: 56.219775, 23.262652
Važiuojant iš Šiaulių link Joniškio, ~8 km nuo Meškuičių, Dargių k., prieš kavinę „Medžiotojų užeiga“ sukti į kairę ir keliu Nr. 1610 važiuoti per Rudiškius, Jankūnus link Juodeikių. 20 km nuo kelio Šiauliai - Joniškis sukite į kairę. 
Važiuojant iš Joniškio - per Ziniūnus, Linkaičius, prie Stanelių sukti į dešinę ir važiuoti link Juodeikių, 6 km nuo Jankūnų sukite į kairę. 28 km nuo Joniškio m.
Važiuojant iš Žagarės – važiuoti 18 km: per Veršius, Dameliuose sukite į dešinę link Juodeikių, o Juodeikiuose sukite į kairę Dargių link, pavažiavę 3,5 km – sukite į dešinę. 

Valstybinių parkų lankytojo bilietas
Daugiau informacijos

Kviečiame apžiūrėti pelkę 360 laipsnių kampu (spustelėkite ir tempkite, kad keistųsi vaizdas)