Mūšos tyrelio pelkės Laumė

Atgal

MŪŠOS TYRELIO PELKĖS LAUMĖ

Mūšos tyrelio pažintiniame take galima keliauti su viena seniausių baltų mitologijos būtybių – Laume, kuri sukaupusi gausų išminties kraitį. Jame – pasakojimai apie pelkės formavimąsi, augmeniją, gyvūniją, pelkės mitologiją ir legendas. Mūšos tyrelio Laumė jus noriai įsileis į savo ramybės oazę – Laumės sodybą prie Mūšos tyrelio. Aprodžiusi savo buitį, būtinai pasiūlys jėgas išbandyti įvairiose dirbtuvėlėse, parodys išskirtines pelkės vietas, kuriose vyksta keisti, nepaaiškinami reiškiniai. O jei pavargsite, jūsų laukia poilsis Laumės klėtelėje.

Ir pavieniai asmenys čia gali užsukti, pasižvalgyti po laumių muziejų, susipažinti su sodyboje esančiais laumių vartais, apeigų ir burtų vietomis.

Norintiems pabėgti nuo kasdieniško šurmulio, o gal romantiškai dviese praleisti laiką, siūlome miegoti pelkinio namelyje arba laumės palėpėje. Gamtos vaizdai pro langą, lakstantys zuikiai su kurapkomis, gervių klyksmas ir kitų paukštelių giesmės džiugins jūsų širdis, sugrąžins jus į jūsų vidinius namus ir galiausiai į atgimimą. 

 

Bičiušiai 1, Rudiškių sen.

GPS: 56.200505, 23.321848

+370 682 30047 (Būtina rezervacija)  

FB Mūšos tyrelio pelkės laumė