Šiaulių krašto turizmo forumas

Atgal

Šiaulių krašto turizmo forumas

2023-11-23

VII Šiaulių krašto turizmo forume – miestų tema

 

Turizmas niekad nemiega – tai galėtume pritaikyti ir Šiaulių krašto miestams. Savaitgalinės ekskursijos, vis užsukantys vietos ir užsienio turistai. Žemėlapių poreikis nemažėja, skambučiai netyla – aiškiai pastebimas susidomėjimas miestu. Gruodžio 1 d. vyksiantis septintasis Šiaulių krašto turizmo forumas kvies nuotoliu pasiklausyti pranešimų apie miestus – kaip mes juos patiriame, kas yra miestų turizmas, kokie yra Šiaulių krašto miestai, kodėl verta į juos atvykti?

Turizmo forume kalbės dr. Jekaterina Lavrinec – miesto antropologė, kurios pranešimas klaus – kaip mes patiriame miestus.

Tuo tarpu dr. Vilija Malinauskaitė, UAB „Travel Deli“ vadovė pristatys miestų turizmo sampratą apskritai. Bus stengiamasi atsakyti į klausimą – kodėl turistai renkasi lankyti miestus.

 

VII-ajame Šiaulių krašto forume prisistatys visi septyni regiono savivaldybių miestai: Šiauliai, Kuršėnai, Kelmė, Akmenė, Joniškis, Radviliškis, Pakruojis. Ką turi pasiūlyti šie miestai, kodėl verta nuvykti ten. Pranešimus ruošia miestų atstovai, muziejininkai, gidai, menininkai, veiklūs bendruomenių nariai.

Jungtinių Tautų duomenimis, 2015 m. 54 % pasaulio gyventojų gyveno miestuose, o 2030 m. ši dalis turėtų pasiekti 60 %.

 

Miesto turizmas gali būti daugelio miestų ir šalių vystymosi varomoji jėga, prisidedanti prie Naujosios miestų darbotvarkės ir 17 tvaraus vystymosi tikslų, ypač 11 tikslo: Padaryti miestus ir žmonių gyvenvietes įtraukiančius, saugius, atsparius ir tvarius, pažangą. Turizmas yra neatsiejamai susijęs su tuo, kaip miestas vystosi ir suteikia daugiau bei geresnių gyvenimo sąlygų jo gyventojams ir lankytojams.

 

Organizatorius – Šiaulių turizmo informacijos centras. Bendraorganizatoriai: Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras, Joniškio turizmo ir verslo informacijos centras, Pakruojo verslo informacijos centras, Radviliškio turizmo informacijos centras, Akmenės rajono savivaldybė. Partneriai: Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos turizmo informacijos centrų asociacija, Lietuvos turizmo rūmai.

 

Pranešimą parengė Šiaulių turizmo informacijos centras.