Virtualaus buhalterio i.APS naujovės savarankiškai dirbantiems asmenims

Atgal

Virtualaus buhalterio i.APS naujovės savarankiškai dirbantiems asmenims

2021-09-16

Virtualaus buhalterio i.APS naujovės savarankiškai dirbantiems asmenims

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) patobulino individualią veiklą vykdantiems gyventojams skirtą supaprastintos buhalterinės apskaitos programą - virtualų buhalterį i.APS.

Nemokama VMI e.paslauga besinaudojantys smulkieji verslininkai programoje jau gali naudoti ir užsakymo formą, tai yra sukurti, redaguoti, atspausdinti išankstinę sąskaitą faktūrą. Nauja užsakymo formos funkcija leidžia sukurti išankstinę sąskaitą faktūrą, kuri gyventojų naudojama norint gauti išankstinį apmokėjimą už užsakytas prekes ar paslaugas. Vėliau jos pagrindu galima suformuoti ir standartinę sąskaitą faktūrą, kuri įtraukiama į apskaitos žurnalą.

 

Taip pat, jau kuris laikas sąskaitas faktūras galima įtraukti į apskaitos žurnalą arba pašalinti iš jo, jei šios išrašytos neteisingai. Supaprastintas ir pačių sąskaitų faktūrų anuliavimas. Gyventojams, kurie nėra PVM mokėtojai, anuliuojant sąskaitą nebereikia išrašyti kreditinės sąskaitos faktūros.

 

Primename, kad gyventojams, kurie Pajamų ir išlaidų žurnalą pildo internete, VMI sistemoje, nereikia pildyti popierinio žurnalo, rūpintis apskaitos dokumentais, jaudintis, jog popieriniai dokumentai laikui bėgant pasimes. Tiesiogiai programoje jie gali išrašyti PVM sąskaitą faktūrą, sąskaitą faktūrą ar prekių (paslaugų) pirkimo—pardavimo kvitą, grynųjų pinigų priėmimo kvitą. Išrašytų dokumentų duomenys automatiškai keliauja į pajamų ir išlaidų žurnalą. Ypač patogu tai, kad gyventojams, kurie naudoja virtualųjį buhalterį i.APS, VMI parengia preliminariąsias pajamų deklaracijas.Jos užpildytos pagal i.APS vedamą Pajamų ir išlaidų žurnalą, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis.

 

VMI atkreipia gyventojų dėmesį, kad apskaitą vesti virtualiu buhalteriu i.APS galima prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pradėti vesti apskaitą e.būdu galima bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia suvesti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne i.APS.

Primename, jog konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę į VMI tel. 1882 (+370 5 260 5060)ar 8 5 2191 777, taip pat pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Konsultacijos aptarnavimo padaliniuose - su išankstine rezervacija.