Mūšos tyrelio pažintinis takas

Atgal

MŪŠOS TYRELIO PAŽINTINIS TAKAS

Išties žiemgališkas, unikalus, žmogaus nepaliestas gamtos kampelis Žagarės regioniniame parke – Mūšos tyrelio pelkė. Mūšos tyrelio pažintinis takas, atidarytas 2015 m., yra ilgiausias žinomas pelkėse įrengtas lentų takas, įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą. 2019 m. pratęsto lentų tako ilgis – 5,7 km, visų tako atkarpų ilgis – 6,7 km. Takas įrengtas išskirtinėje vertingoje gamtinėje teritorijoje – Mūšos tyrelio telmologiniame draustinyje. Šis išskirtinis Šiaurės Lietuvos gamtinis kompleksas susideda iš kelių tipų pelkių, durpynų ir šlapių miškų. Pelke teka Mūšos ir Juodupio upės, telkšo natūralus Miknaičių ežeras ir daug mažų ežerėlių. Draustinis įtrauktas į NATURA 2000 tinklo teritorijų sąrašą. Mūšos tyrelio pažintinį taką galima lankyti ir savarankiškai, be Žagarės regioninio parko darbuotojų palydos. Tačiau vertėtų neužmiršti: čia nerūkoma!

 

Lankstinukas apie pažintinį taką
Video reportažas 1
Video reportažas 2 

Kaip atvykti? GPS: 56.219775, 23.262652
Važiuojant iš Šiaulių link Joniškio, ~8 km nuo Meškuičių, Dargių k., prieš kavinę „Medžiotojų užeiga“ sukti į kairę ir keliu Nr. 1610 važiuoti per Rudiškius, Jankūnus link Juodeikių. 20 km nuo kelio Šiauliai - Joniškis sukite į kairę. 
Važiuojant iš Joniškio - per Ziniūnus, Linkaičius, prie Stanelių sukti į dešinę ir važiuoti link Juodeikių, 6 km nuo Jankūnų sukite į kairę. 28 km nuo Joniškio m.
Važiuojant iš Žagarės – važiuoti 18 km: per Veršius, Dameliuose sukite į dešinę link Juodeikių, o Juodeikiuose sukite į kairę Dargių link, pavažiavę 3,5 km – sukite į dešinę. 

Valstybinių parkų lankytojo bilietas
Daugiau informacijos